Głos mieszkańca. W odpowiedzi na decyzję Sekretarza Urzędu Gminy Michałowice
Teoretycznie rozumiem, ale praktycznie jako obywatel znający Konstytucje i swoje prawa do informacji, to... I tu spuszczę kurtynę litości, bo nie wypada niecenzuralnych słów stosować w korespondencji.
No bo skoro Kandydaci nie prowadzą żadnych (przynajmniej nie zauważyłem) publicznych debat i spotkań z Wyborcami, to skąd mamy wiedzieć co sobą reprezentują, jakie mają poglądy polityczne, ekonomiczne, społeczne ? Czy mają wizje rozwoju tej gminy ? Jaką ? Jak będą zarządzać funduszami, finansami, działalnością społeczną ? I tak dalej i tak dalej...
Hmmm Zdaje się, że Pani Sekretarz Gminy nie może w żaden sposób zakazać takich publikacji - bo mamy wolność informacji, niezależność mediów i prawo do informacji. A strona Komorowa jest naszym prawem ! Nie jest oficjalnym organem jakiejkolwiek jednostki organizacyjnej administracji państwowej !!! nas takie ograniczenia nie dotyczą !
Proponuję przesłać Pani Sekretarz ten akapit (dużą czcionką...)
KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 r.
Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA
Art. 61.
1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności
organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego, a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.
3. Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku
publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.
4. Tryb udzielania informacji, o których mowa w ust. 1 i 2, określają ustawy, a w odniesieniu do Sejmu i Senatu ich regulaminy.
Sekretarz gminy może tylko wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego czegokolwiek nam w tej materii zabronić. Kto nam zabroni agitować na rzecz naszej Społeczności Komorowskiej ???
PS. Zastanawiam się, czy nie powinniśmy w trybie wyborczym zgłosić indolencji urzędnika państwowego do PKW ?
pozdrawiam serdecznie
list zamieszczamy za zgodą Autora /
imię i nazwisko znane redakcji